Etelä-Tapiolan lukioon hyväksytyt opiskelijat

Etelä-Tapiolan lukion alin sisäänpääsykeskiarvo oli tänä vuonna 9,42.  Valitettavasti osa tällä keskiarvolla hakeneista ei päässyt lukioomme. Tasapisteissä opetushallituksen yhteisvalinnassa katsottiin ensin hakutoivejärjestys ja sitten kaikkien aineiden keskiarvo. Jos nämä kaikki olivat samat niin sitten arvottiin.
Lukiopaikan vastaanottaminen tapahtuu tuomalla peruskoulun alkuperäinen päättötodistus Etelä-Tapiolan lukioon mahdollisimman pian. Koulu on avoinna 8.30 - 15.30.   Alkuperäisen todistuksen voi toimittaa koululle myös joku muu kuin opiskelija itse.

 

ETELÄ-TAPIOLAN LUKION SUOMENKIELISELLE PUOLELLE HYVÄKSYTYT OPISKELIJAT 2016

Aho, Sofia Maria Alessandra
Ahvenjärvi, Antti Kalle
Airaksinen, Aino Helinä
Ala-Härkönen, Antti Ilmari
Arikoski, Myrsky Paavo Matti
Björkman, Iida Eveliina
Björkstrand, Annina Adele Aurora
Çeker, Lisa Adèle
Cong, Lu
Europaeus, Jonatan Daniel
Fagerlund, Inka Maria
Fewer, Lea Venla
Gheorghiu, Ana-Stefania Ioana
Hahl, Olivia Oona Matilda
Haikarainen, Valtteri Johannes
Hakala, Janna Susanna
Hakkarainen, Vilma Linnea
Heikkinen, Elias Johannes
Heino, Emma Anniina
Hemming, Allan Eero Herman
Hilli, Eero Juhani
Himanen, Jarno Anton
Hursti, Toivo Antti Juhana
Husa, Nelli Elina
Hyyppä, Susanna Erica
Ilmavalta, Ine Anna Maria
Jaatinen, Tiia Elisabet
Jungmann, Tobias Benjamin
Järvensivu, Jasper Joel
Järvinen, Matias Miko Henri
Jääskö, Anne Salla Silvia
Kapanen, Alexandra Maria
Karras, Hanna Sofia
Karvonen, Eeva Elina Katariina
Kaunisvesi, Martina Aurora
Ketola, Eero Mikael
Kling, Aaron Eetu Fredrik
Koivusalo, Alma Anna Olivia
Korhonen, Iiro Aleksanteri
Korjonen, Saara Julia
Korpeinen, Elsa Wilhelmina
Koskela, Aurora Anne Maija
Kotivirta, Kia Daniela
Kouti, Maija Anni Maaria
Kovanen, Sole Olivia
Kumpulainen, Joonatan Artturi Johannes
Kuusisto, Vilhelmiina Ida Matilda
Kärkkäinen, Laura Emma Johanna
Lahkela, Petteri Olli Oskari
Laiho, Patrik Elias
Levänen, Venla Eveliina
Liimatainen, Iida Eveliina
Lilja, Lauri Markus Taneli
Lindblom, Oskari Joonatan
Lukkarinen, Olli Topias
Luolakari, Oona Eerika
Ma, Zechen
Maculuba, Enoque
Mentula, Heidi Linnea
Miettinen, Viivi Helvi Elisabeth
Mikkola, Riina Lotta
Moisander, Iiro Henrikki
Mustonen, Iisa Tuulia
Mäki-Lohiluoma, Annika Tuuli Maria
Mäkipää, Liina Kaisa Maria
Niemelä, Anni Inkeri Juhantytär
Nissinen, Jenny Viivi Amanda
Nokio, Rosa Emmi Ilona
Norrkniivilä, Timo Artturi
Nummi, Daniela Maria Sofie
Nyländen, Iina Linnea
Oehlandt, Maria Isabella
Ojala, Julia Noora Susanna
Paavola, Arttu Sakari
Pallonen, Lauri Ilmari
Palojoki, Sakari Antti Olavi
Parviainen, Tiia Pauliina
Pekkinen, Peter Aleksi
Pekonen, Anniina Helmi Eliina
Peltonen, Maija Aira Alexsandra
Penttilä, Olli Elias
Rasimus, Tuuli Sara Pauliina
Rastas, Henna Inka Emilia
Reinikainen, Emma Aulikki
Retva, Tuukka Henrik
Ropponen, Viivi Aurora
Ruismäki, Kaisa Maria
Rusama, Elli Inkeri
Ryazantseva, Valeriya
Rågback, Karoliina Aleksandra
Saari, Oliver Samuel
Saarikivi, Linnea Alexandra
Saarinen, Ilmari Pekka Tuomaanpoika
Saarinen, Oskari Anton
Salomäki, Pinja Maria
Sarkkinen, Veikka Taavetti
Silvennoinen, Rinna Jennetta
Silventoinen, Nelli Maria
Sten, Pinja Olivia
Surakka, Jenni Jasmin
Säynevirta, Iiris Marika
Tammivuori, Milla Olivia
Tavastila, Ninni Lotta
Tuomi, Tytti Eleonoora
Tuomimäki, Miika Juho Joonatan
Tuominen, Emma Astrid
Tuutti, Clarissa Eveliina
Uusimaa, Oona Omenankukka
Vaahtera, Sofia Aurora
Vehtari, Jasu Aleksi
Viik, Visa Juhani
Viitamo, Juhana Veikka Ilmari
Virta, Liisa Inari
Voutilainen, Iina Roosa Maaria
Vuorenmaa, Antti Tapio
Väisänen, Inka Wellamo
Vänskä, Lotta Maria
Yrjönmäki, Minea Helmi Emelia


Valittuja yhteensä 125, joista seitsemän opiskelijaa on kieltänyt nimensä julkistamisen.



ETELÄ-TAPIOLAN LUKION IB-LINJALLE HYVÄKSYTYT OPISKELIJAT:

Aho, Jasmin Isabel
Ahola, Joonas Petteri
Ahonen, Eveliina Tuulia
Cardoso, Amanda Karoliina
Heikkilä, Rebekka Riina Karoliina
Helali, Leila
Hua, Andre Yuchen
Khanal, Shradha
Kiappi, Sofiia
Kiuru, Daria
Kurunsaari, Erika Katariina
Lumiaro, Aino Kaarina
Luostarinen, Aleksi
Majamäki, Johannes Artturi
Nevaeva, Polina
Nummela, Aliisa Roosa Emilia
Overton, Devin Robert
Paksuniemi, Vilma Matilda
Palokangas, Meeri Matilda
Pilli, Joel Lauri Edvard
Rossi, Maiju Kaarina
Rueter, William Yoro Jackentsorazo
Räsänen, Saara Katariina
Schulman, Mette Matilda
Selsmark, Amalie Prehn
Siltari, Noora Viola
Sissala, Iina Sofia
Turna, Shabnam Afrin
Vasilko, Arseniy
Yang, Jiming
Yletyinen, Matilda Eveliina


IB-linjalle on valittu 35 opiskelijaa, joista neljä on kieltänyt nimensä julkistamisen
Etelä-Tapiola IB has accepted 35 new students. Four of them don`t allow to publish their names.