Etelä-Tapiolan lukioon valitut opiskelijat 2010

Ahdekivi Viljam Arvi Sakari

Aitokari Riina Maria Tuulia

Al-Fairs Ali Faisal

Andersson Emma Sofia

Aro Susanna Maria

Bogujevci Edona

Borenius Kristian Lauri Alexander

Bäckström Laura Susanna

Castrén Luukas Jaakko Johannes

Engblom Jussi Pekka

Eräheimo Laura Arlene

Eskola Antti Lauri Oskari

Fagerholm Johannes Eerik Artturi

Hakula Anne Helena Kristiina

Halme Rasmus Matias

Hilli Markus Tapio

Honkasaari Noora Sofia

Huiskonen Iida Emily Vilhelmiina

Husa Miikka Helmer

Hynnä Charlotte

Hyvärinen Ida Annina

Hämäläinen Heli Hannele

Ilveskero Joel Johannes

Isotalo Julia Charlotta

Jakobsson Reetta Tuulikki

Jämsä Ville Valtteri

Jäppinen Juulia Johanna

Järvelä Claudia Julietta

Järvilehto Juulia Johanna

Kaalikoski Julia Anna Maria

Kallio Tuomas Ilmari

Kapanen Anniina Maria

Karasar Suzan

Karinen Laura Iida Katariina

Kemppainen Saara Hanna Elina

Kivimäki Joonas Jere Eerik

Kivisaari Rasmus Juho Ilmari

Knorn Joona Niklas

Koistinen Kaarina Elisabet

Korhonen Iisa Anniina

Kosonen Ville Petteri

Kuikka Laura Johanna

Kukkasniemi Enni Johanna

Kurjenoja Iivo Kasperi

Kurvonen Sampo Santeri

Kuusla Veronika

Känsälä Samuli Esko Matti

Kääriä Samuli Severi

Laakso Karl Ludwig

Laamanen Sonja Kristiina

Lahelma Mari Vilhelmiina

Leinonen Topi Aleksi

Loponen Saara Sanelma

Louko Erkki Antero

Luoma Henri Antti

Maijala Salla Matilda

Malkamäki Kristiina Laura

Malmberg Maiju Meri Johanna

Marttila Anna Eleonoora

Matikainen Kaisa Inkeri

Mehtälä Nelli Miriam

Mikkola Aino Amalia

Mustola Karoliina Emilia Susanna

Müller Silja Nella

Mäkelä Saara Josefina

Nieminen Teemu Veerus

Nurkkala Juho Petter

Nuuttila Eemil Otto Oliver

Oura Petteri

Paloheimo Aatos Henrik Martti

Palokunnas Niina Kristiina

Partanen Janni Marie

Paulamäki Henri Mikael

Peltola Eetu Elmeri

Peltoniemi Sara

Penttinen Roosa Anniina

Peuhkuri Saara Emilia

Poikola Anni Kaarina

Pudas Jenny Kanerva

Rajamäki Tuuli Aili Irmeli

Rantala Julia Karoliina Mariaana

Rantala Laura Johanna

Rantanen Niklas Samuli

Remes Saana Kaisa Kaarina

Renkonen Elina Marianne

Riijärvi Anna Brita Katariina

Roozeman Jan-Paul

Ruikka Siiri Maria

Saarinen Vilma Ida Emilia

Simpanen Juska Aleksanteri

Sipinen Noora Pauliina

Sirén Annagreta Sofia

Sopanen Tuuli Ottilia

Sun Shangzhi

Suontausta Tatu Sakari

Sutharsanan Senopiya

Svinhufvud Anna-Maria Sofia

Svinhufvud Eeva Kristina Marjatta

Talvasto Annie Eveliina

Tammi Noora Karoliina

Tauriainen Riikka Hannele

Tavia Johanna Makreeta

Tervo Elisa Anna Maria

Tikkanen Elina Aurora

Tissari Anette Alexandra

Toivonen Liisa Hilja Emilia

Toivonen Sini Essi Pauliina

Tolonen Tiiamari Tuulikki

Tolvanen Minttu Mia Annina

Tuomasjukka Tuukka Anteri

Tuovinen Pauliina Anneli

Tuuppa Paula Katariina

Vartola Lotta Annika

Wasastjerna Heidi Maria

Vasyuk Anna

Vehviläinen Anni Helmiina

Vento Veera Sofia

Venäläinen Antti Pekka

Vesala Emmi Fanny Maria

Viertiö Helmi Iiris Katriina

Viinikainen Karla Maria

Virolainen Emmi Alice

Ylönen Emma Lydia

Öz Melike

Lisäksi valittiin 1 opiskelija, jonka tietoja ei saa antaa julkisuuteen.

Etelä-Tapiolan lukioon hyväksyttyjen alin keskiarvo oli 8,92.

Lukiopaikka vahvistetaan toimittamalla alkuperäinen perusopetuksen päättötodistus lukioon. Lukiopaikka on varmistettava viimeistään keskiviikkona 30.6.2010. klo 16.00 mennessä.

Muista peruuttaa paikkasi, mikäli et aio aloittaa opiskelua lukiossa.